Archive for the Category » Uncategorized «

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2017-18

Οι δηλώσεις των μαθημάτων για το εαρινό εξάμηνο 2017-18 θα πραγματοποιηθούν από τη Δευτέρα 26/2/2018 έως και την Τετάρτη 28/2/2018

ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ

 

Όσοι φοιτητές έχουν ολοκληρώσει την πτυχιακή τους εργασία, να καταθέσουν στη Γραμματεία του Τμήματος τα παρακάτω :

  1. Αίτηση υποβολής πτυχιακής εργασίας (δίνεται από τη Γραμματεία)
  2. Τρία (3) αντίτυπα της πτυχιακής (υποβάλλονται στον εισηγητή)
  3. Ένα cd της πτυχιακής (υποβάλλεται στη βιβλιοθήκη του Ιδρύματος)

Την αίτηση συνυπογράφει και ο επιβλέπων/ουσα καθηγητής/τρια, ο οποίος βεβαιώνει ότι η πτυχιακή εργασία ολοκληρώθηκε και είναι έτοιμη προς παρουσίαση.

Οι ημερομηνίες υποβολής των πτυχιακών εργασιών είναι από : Δευτέρα  5/02/2018 έως και Παρασκευή 9/02/2018 καθημερινά και ώρες 10.00-13.00.

 

Η παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου2018

(Το πρόγραμμα της παρουσίασης θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Τμήματος)

 

 

 

 

Τηλέφωνο επικοινωνίας με τη Γραμματεία του Τμήματος στα τηλέφωνα : 2310013121 και 2310013862

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ

Οι  εξετάσεις των εργαστηρίων των παρακάτω μαθημάτων που αφορά τους  Φοιτητές οι οποίοι έχουν παρακολουθήσει τα εργαστήρια σε προηγούμενα εξάμηνα και δεν τα έχουν περάσει, θα διεξαχθούν για την περίοδο του χειμερινό εξάμηνο 2017-18,  τις ίδιες ημέρες με τα αντίστοιχα μαθήματα της θεωρίας και σε συνεννόηση με τον διδάσκοντα για την ώρα των εξετάσεων.

Εργαστηριακά Μαθήματα:

  1. Φυτική Παραγωγή ΙΙ
  2. Γενική Δενδροκομία
  3. Φυλλοβόλα Οπωροφόρα Δένδρα
  4. Φυλλοβόλα Καρποφόρα Δένδρα
  5. Ελαιοκομία

 

Ο διδάσκων

Δρ. Νικόλαος Ε. Κουτίνας Αναπληρωτής Καθηγητής Δενδροκομίας

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΧΗΜΕΙΑΣ, ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ, ΒΙΟΧΗΜΕΙΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ

 

Για τους φοιτητές του παλαιού προγράμματος (ΦΠ) οι εξετάσεις των εργαστηρίων Χημείας, Εδαφολογίας, Γονιμότητας – Λιπασμάτων, Βιοχημείας, θα πραγματοποιηθούν την ημέρα και ώρα των εξετάσεων στη θεωρία, αντίστοιχα.

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΓΓΛΙΚΑ

Η εξέταση του μαθήματος των Αγγλικών θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 15/1/2018 και ώρα 9.00-11.00 στην αίθουσα 19-20 του κτιρίου Ζωικής Παραγωγής

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ κ. ΤΑΣΙΟΥ

Εξετάσεις Εργαστηρίων παλαιών εξαμήνων

14/12/2017

Οι  εξετάσεις των εργαστηρίων των παρακάτω μαθημάτων που αφορά τους  Φοιτητές οι οποίοι έχουν παρακολουθήσει τα εργαστήρια σε προηγούμενα εξάμηνα και δεν τα έχουν περάσει, θα διεξαχθούν για την περίοδο του χειμερινό εξάμηνο 2017-18,  τις ίδιες ημέρες με τα αντίστοιχα μαθήματα της θεωρίας και σε συνεννόηση με τον διδάσκοντα για την ώρα των εξετάσεων.

Εργαστηριακά Μαθήματα:

  1. Αμπελουργία
  2. Λαχανοκομία
  3. Κηποτεχνία – Αρχιτεκτονική Τοπίου
  4. Ανθοκομία
  5. Γενική & Ειδική Λαχανοκομία
  6. Καλλωπιστική Κηποκομία – Κηποτεχνία
  7. Εσπεριδοειδή & Υποτροπικά Φυτά

 

Ο διδάσκων

Βασίλειος Τάσιος  Καθηγητής Εφαρμογών

Τμήμα:Τεχνολόγων Γεωπόνων

Κατεύθυνση:Φυτικής Παραγωγής

Σχολή:Τεχνολογίας Γεωπονίας και Τεχνολογίας Τροφίμων και Διατροφής Σ.ΤΕ.Γ.ΤΕ.ΤΡΟ.Δ.

Αλεξάνδρειο  Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Θεσσαλονίκης (Α.Τ.Ε.Ι.Θ.)

Τηλ. Γραφείου: 2310013341 – 2310013328

ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ 18/12/2017

Η ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 18/12/2017 ΚΑΙ ΩΡΑ 12:30 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ “ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ”.

ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ  ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΑΛΑΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
ΑΡΓΥΡΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
ΑΡΖΟΓΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΓΙΑΝΝΙΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ
ΓΚΕΓΚΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
ΓΚΙΒΡΕΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
ΓΚΟΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΑΘΗΝΑΓΟΡΑΣ ΔΗΜ
ΖΟΥΖΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
ΚΑΒΒΑΔΑ ΜΑΡΙΑ
ΚΑΡΑΧΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ
ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΚΥΡΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΛΥΜΠΕΡΑΚΗΣ ΛΥΜΠΕΡΗΣ
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΜΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΜΠΑΔΕΜΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ
ΜΠΑΠΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
ΜΠΕΛΛΟΣ ΟΡΦΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΜΠΕΡΔΕΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΝΤΟΖΗ ΕΛΕΝΗ
ΠΑΠΑΥΓΟΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΠΕΤΡΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
ΣΑΜΟΥΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΜΑΡΙΑ
ΣΟΦΙΑΝΟΥ   ΠΕΤΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
ΤΖΗΚΑ ΑΝΘΗ
ΤΡΕΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΤΣΑΪΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΣΥΜΕΛΑ

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ 7 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΠΙΒΛΕΠΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΕΛΗ ΜΕΛΗ ΩΡΑ ΧΩΡΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΑΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 8:30 Εργαστήριο Δενδροκομίας
ΠΟΛΑΤΙΔΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΑΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 8:00 Εργαστήριο Δενδροκομίας
ΜΗΤΣΙΟΣ ΣΕΒΒΑΣΤΙΑΝΟΣ
ΣΑΒΒΑ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΑΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 8:15 Εργαστήριο Δενδροκομίας
ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΑΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 8:30 Εργαστήριο Δενδροκομίας
ΓΙΑΛΕΛΗ ΜΑΡΙΑ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 9:00 Εργαστήριο Εδαφολογίας
ΑΝΔΡΩΝΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
ΦΥΤΙΛΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΝΑΒΡΟΖΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΘΩΜΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 9:45 Εργαστήριο Γ. Γεωργιας
ΤΑΡΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΑΒΡΟΖΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΘΩΜΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 9:30 Εργαστήριο Γ. Γεωργιας
ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΠΑΛΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΑΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 9:15 Εργαστήριο Γ. Γεωργιας
ΑΣΦΑΛΤΙΔΟΥ ΒΙΡΓΙΝΙΑ
ΣΑΜΙΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΠΑΛΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΑΒΡΟΖΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΑΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 9:00 Εργαστήριο Γ. Γεωργιας
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΗΛΙΑΣ ΗΛΙΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 9:30 Εργαστήριο Δενδροκομίας

ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ  ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

ΟΣΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ  ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΘΑ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΟ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΊΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΕΩΣ ΤΙΣ 8/12/2017.

Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ  ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΕΩΣ  08/12/2017 ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ. ΟΣΟΙ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ ΑΙΤΗΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 08/12/2017 ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ.

ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΟ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ.

Η ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 18/12/2017. Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ  ΩΡΑ ΤΗΣ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ.